otrdiena, 2014. gada 18. novembris

Tere Tallinn!

Tere Tallinn! Tere, tere....
Diemžēl vārds "Tere" (tulkojumā no igauņu valodas nozīmē "sveiki") ir vienīgais, ko es zinu igauņu valodā. Taču, ja Tu iebrauc svešā valstī un māki kaut vai tikai sasveicināties viņu valodā, tas vien jau igaunī, kuru Tu pasveicini igauniski, raisa simpātijas pret Tevi..... Nu un tālāk tad jau var pāriet uz angļu valodu.
Un tā... "ar ko tas viss sākās"....
Tā kā mums Latvijā ir garās svētku brīvdienas - veselas četras dienas (no 15-18.novembrim), tad mēs ģimenē nolēmām tās īstenot par īstām svētku brīvdienām... aizbraukt uz pāris dienām uz kaimiņvalsti - Eesti (Igauniju), Tallinn (Tallinu).
Spriežot pēc tā, cik daudz mašīnu ar LV numuriem sastapām turpceļā svētdienas rītā, un atpakaļceļā pirmdienas vakarā, šķiet mēs bijām tikai vieni no daudzajiem, kas nolēma tieši šādi atpūsties.... un arī pie reizes atbalstīt kaimiņu ekonomiku))))) Vienu vārdu sakot - Igaunija bija pilna ar latviešiem!
Nu ko lai saka... daudz nestāstīšu, jo tāpat jau visiem skaidrs, ka ir jauki paciemoties un izbaudīt vietas, pa kurām Tu katru dienu nestaigā. Galvenais - laiks bija brīnišķīgs.... lai arī bija tikai +1 līdz +3 grādi, toties bija saulains (Latvijā sauli neesam redzējuši jau nedēļu ((( ) un sauss... no gaisa nekas nekrita!
Bildes gan diemžēl nav tik košas, jo bildēts tika vēlu pēcpusdienā, kad sāk jau krēslot, tāpēc arī ir tāda kā migliņa....
Kā jau vienmēr, lieku vairāk tādas "mirkļa" bildes, jo bildes ar arhitektūras šedevriem jebkurš var atrast internetā...

rose_mini.gif
rose_mini.gifPaldiesrose_mini.gif
rose_mini.gif

7 komentāri:

 1. Яна! Фото бесподобные!!!
  Спасибо, за маленькое путешествие!!!

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Всегда пожалуйста, Ирочка)))))))

   Dzēst
 2. Jana, jaukas Tev brīvdieniņas bijušas! un bildes ir kolosalas, it sevišķi bildīte ar zirgu pajūgu..tā vien ziemīšus atgadina! Es Tev pačukstēsu īsto noslēpumu kapēc Igaunijā var tik daudz sastapt mūsējos, tas viss ar to Tallink kuģi saistīts, jo no Rīgas uz Stokholmu jau labu laiku iet viens kuģis, un biļetes ļoti izpērk, it sevišķi mašīnu vietu nekad nav. Tāpēc daudzi ceļo carur Igauniju. Arī mēs vasarā braucām turp un atpakaļ uz Lv caur Igauniju, jo ir neiespejami izdzīvot ar to vienu kuģi, kas mums tagad atvēlēts un nekad jau tur nav pieejamas autovietas un arī pēdeja laika esmu dzirdējusi, ka ir izpirktas arī citas vietas.

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Nu re... mīkla atminēta))))). Lai gan gribas ticēt, ka bija maza čupiņa, kas tomēr palika izbaudīt burvīgo pirmsZiemassvētku atmosfēru vecajā Tallinā....

   Dzēst
  2. Es ar domāju, ka tomēr kāds jau bija, kas izbaudīja skaitās brīvdienas Tallinā! :)))

   Dzēst
 3. Таня, спасибо за фотографии! Конечно, можно и просто в Интернете посмотреть, но блого-путешествие - особенное удовольствие.

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Пожалуйста)))) Всегда рада поделиться впечатлениями!

   Dzēst