otrdiena, 2015. gada 22. decembris

Ziemassvētku egle mūsmājās...


Jau pagājušajā gadā, kad Ziemassvētku rotājumos izšuvu sešus aplīšus ar lāčukiem, es gribēju jums parādīt, kā tad tie ieskatās, kad iekārti eglē. Diemžēl tā arī neparādīju, jo tad, kad tos bildēju, rezultāts man nemaz nepatika. Nē... dzīvē patika, protams, bet nepatika tas, kā izskatījās uz bildes.
Šogad beidzot varu jums parādīt, kā tad tiek pielietoti visi mani un manas mammas ar rokām gatavotie eglīšu rotājumi. Tās, kas jau labu laiku seko manam blogam, būs jau sapratušas, ka izšūtie nāk no manis, bet tamborētie nāk no mammas.
Jā, un vēl viens jaunums šogad mūsu Ziemassvētkos - mēs beidzot esam sasparojušies (morāli nobrieduši) mākslīgajai eglei. Zinu, ka daudzi, ļoti daudzi jau sen kā ieviesuši savās mājās šādu eglīti. Bet es nekādi nespēju pārkāpt pāri tam, ka man mājās nesmaržos pēc īstas egles.
Argumenti mani bija tādi, ka mēs egli paši necērtam, bet pērkam laukumos, kur tās tirgo. Tāpēc es nejutos tik ļauna, ka iznīcinu mežu, jo tāpat viņas tika nocirstas un tās, kuras palika nenopārdotas, tika izmestas vai sadedzinātas. Tāpēc mana doma bija - ja es nenopirkšu, tāpat šī eglīte aizies postā.
Taču šogad lēmums par mākslīgo egli tika pieņemts, jo meita ļoti gribēja ilgāk priecāties par tās skaistumu. Citādi dabīgā pie mums spēja izturēt vien nedēļu - no Ziemassvētkiem līdz Jaunajam gadam. Neskatoties uz to, ka egles "kājā" pastāvīgi tika liets ūdens, pēc nedēļas visas skujas nokrita kā rudens lapas:(((
Šogad egli uzlikām jau trešajā Adventē un priecāsimies par to līdz pat Zvaigznes dienai!rose_mini.gif 
rose_mini.gifPaldies * Grazierose_mini.gif 
rose_mini.gif23 komentāri:

 1. Чудесные сюжеты! Очень хорошо смотрятся на ёлке! От мишек особенный восторг!)

  AtbildētDzēst
 2. Очень красиво смотрятся на елке!
  У тебя своя рукодельная елочка)))
  Может зима все же успеет заглянуть на торжество)))

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Ирочка, спасибо!!! Очень надеемся елочкой заманить зиму))))

   Dzēst
 3. Ёлочка , красотка, такая нарядная,сколько димовских игрушек на ней!!!Мммммм

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Спасибочки))))! У меня уже и на следующее Рождество отложены пару наборчиков от ДИМ для елочки)))

   Dzēst
 4. Замечательная елочка получилась)) Все-таки рукодельные игрушки самые красивые))

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Спасибо!!! Да... они делают елочку уютнее)

   Dzēst
 5. Замечательные украшения!

  AtbildētDzēst
 6. очень красивая ёлочка! а я вот снова прошляпила это дело- ни одной игрушки не удалось вышить :))))

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Спасибо Ирадочка)))
   НЕразстраивайся!!! На следующий год сделаешь обязательно!!!!

   Dzēst
 7. Красота!!!! Мишки чудесные!!! А ангелочки до чего здорово на елке смотрятся!!!! Восторг!

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Спасибо Аня!!! Я когда вижу в магазине ангелочки в виде украшений для елочки, всегда ложу их в корзину))))

   Dzēst
  2. А связанные ангелочки крючком.... это работа моей мамы:))

   Dzēst
 8. Как интересно видеть на ёлке собранными вместе прекрасности, которыми столько восхищалась на страничках блога, и так мне нравятся твоей, Яночка, мамы узоры, спасибо вам обеим за красоту!

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Наташенька, огромное спасибо тебе!! Я в этом году, делав пост, помнила, что в прошлом году ты мне писала, что тебе было бы очень инетерсно увидеть мои вышитые украшения на елочке))

   Dzēst
 9. Mīlīgi un sirsnīgi rotājumi grezno eglīti!
  Jocīgi, ka jums tik nedēļu īstā egle turās, lai gan likta "kājā" ar ūdeni. Mums diezgan ilgu laiku ar visām skujām stāv. Trīs nedēļas noteikti un pat ilgāk. Varbūt tas ir atkarīgs no tā, cik drīz pēc nociršanas eglīte tiek savā goda vietā?! Es tomēr palieku pie dabīgās egles. Nu neiet pie sirds tās mākslīgās.
  Mums pat vienu gadu visi zaru galotņu pumpuri izplauka un jau jaunās skujiņas veidojās. Tas bija tāds notikums, ko katru gadu atceramies un priecājamies!

  Jana - laimīgu, priecīgu, veiksmīgu, radošu Tev Jauno gadu! Lai visas šī gada ieceres izdodas piepildīt un pat vairāk!!! :)))))))))))

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Paldies mīļš Agnes!
   Lai arī Tev šis gads atnes veselību, daudz radošu ideju un laika to realizēšana!
   Iespējams, ka mums pie vainas ir siltā grīda. Nezinu...
   Katrā gadījumā šogad pirmo reizi izmēģinājām šo egles variantu un nav nemaz tik traki, kā es agrāk domāju. Protams, žēl vienmēr bija, ka eglītes iepriekš bija jāmet laukā, arī tās, kas podiņos pirktas, tikai vienreiz izdzīvoja (acīmredzot saknes pārējām bija pārāk apcirstas).
   Gribas jau domāt, ka nepērkot īsto egli, ir kā līdzēts akcijā "Lai egles dzīvo", bet iespējams, ka tas vairāk manas sirdsapziņas nomierināšanai.
   Ir skumīgi noraudzīties, kā pie veikaliem laukumos mētājas nenopirktās eglītes:((((
   Bet mēs mājās no meža pārnesām trīs skaistus smaržojošus egles zariņus un tādējādi piepildījām to sajūtu, ka mājās smaržo pēc Ziemassvētku egles:)))

   Dzēst
 10. Jana....
  es arī esmu aizdomājusies par mākslīgo eglīti... lai arī dzīvojam laukos,kur grāvji pilni ar eglītēm, ir vectēva mežs utt, bet gribās kaut kā ilgāk to skaistumu... šobrīd finansiālu apsvērumu dēl mākslīgās vēl nebūs, bet kādreiz varbūt...

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Ai, mums šis mājās ilgu laiku bija sāpīgs jautājums, jo vīrs katru gadu vaidēja sākumā par to, kādas cenas eglēm, bet pēc tam par to, kāda noņemšanās ar tās "utilizēšanu".
   Punktu visam pielika tas, ka es aprēķināju visus par un pret, izdevumus un vēl ieraudzīju, ka "Cenu klubā" bija lielās atlaides šīm eglēm!
   + meita ļoti gribēja ilgi priecāties par egli, nevis nepilnu nedēļu, jo ilgāk egle nenostāvēja....

   Dzēst
 11. Яна, сколько чудесных игрушек! Красота!

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Спасибо Оля!!! Пополнение еще будет)))

   Dzēst